KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 12713075
*
nr 1271 3075
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsningar, 3 st. Stockholmsmotiv, 19x32,20x48,28x48 cm
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 augusti 2019
kl 18:19:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/8 23:40:16
1
Vinnande bud
25/8 06:02:24
2
200 kr
25/8 06:02:24
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
26 aug
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, Bert Håge Hä ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik lennart glemme motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5294 Etsningar
5 st + 1 st färglitografi, Lennart Glemme (f. 1927..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:48
*
Lennart Glemme
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1271 3075
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsningar, 3 st. Stockholmsmotiv, 19x32,20x48,28x48 cm
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 augusti 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/8 23:40:16 | 1 | Vinnande bud |
25/8 06:02:24 | 2 | 200 kr |
25/8 06:02:24 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
26 aug
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, Bert HÃ¥ge Hä ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik lennart glemme motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5294 Etsningar
5 st + 1 st färglitografi, Lennart Glemme (f. 1927..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:48